Wracamy do gry! Poznań zdobyty przez ŁSTW Politechnika Łódzka!

Cenne zwycięstwo Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego Politechniki Łódzkiej. Podopieczni trenera Edwarda Kujawy pokonali w Poznaniu drużynę KS Waterpolo Poznań 16:11 i zachowali szansę na obronę mistrzowskiego tytułu.

Spotkanie w niedzielny poranek z początku nie układało się po myśli łodzian. Po pierwszej kwarcie na pływalni Termy Maltańskie w Poznaniu to gospodarze z wody wychodzili prowadząc 4:3. W drugiej kwarcie podopieczni trenera Edwarda Kujawy wyszli na prowadzenie. Prym w ataku wiódł Piotr Michalski, który dyrygował poczynaniami zespołu, dodatkowo dokładając minuta po minucie kolejne trafienia na swoje konto. Dla losów spotkania kluczowa okazała się czwarta kwarta, którą ekipa Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego Politechniki Łódzkiej wygrała 7:3, co złożyło się na końcowy rezultat 16:11.

MVP spotkania został Piotr Michalski, który dla ŁSTW Politechnika Łódzka zdobył 10 bramek i ma już 26 trafień w tym sezonie, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Łodzi. Trzy bramki zaliczył Michał Diakonów, a po jednym trafieniu zanotowali Andrii Mykhailov, Dominik Garbolewski i Michał Bar.

Zwycięstwo nad drużyną ze stolicy Wielkopolski pozwoliło na utrzymanie czwartego miejsca w tabeli rozgrywek Ekstraklasy Waterpolo 2022/2023. Do końca sezonu pozostało jeszcze 6 meczów, w tym większość ze ścisłą czołówką, co przy obecnej dyspozycji daje realne nadzieje na obronę mistrzowskiego tytułu.

Kolejne spotkanie obecnych Mistrzów Polski odbędzie się za dwa tygodnie w Szczecinie, gdzie gospodarzem będzie miejscowa Arkonia.