Wygrana na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy

Łódzkie Sportowe Towarzystwo Waterpolowe Politechnika Łódzka pokonało 16:15 WTS Polonię Bytom w pierwszym spotkaniu nowego sezonu Ekstraklasy Piłki Wodnej. Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji do ostatnich sekund.

Podopieczni trenera Edwarda Kujawy źle przystąpili do spotkania. Po kilku minutach I kwarty licznie zgromadzona publiczność w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej przecierała oczy ze zdumienia, gdy na tablicy wyników ukazał się wynik 0:5 dla ekipy z Górnego Śląska. W tym czasie ŁSTW PŁ łatwo traciło kolejne bramki, nie kreując sytuacji bramkowych. W dwóch okazjach z rzutów karnych pomylił się Stefan Tomićević.

Na szczęście jeszcze w I kwarcie łodzianom udało się zdobyć dwie bramki, a w kolejnych dwóch kwartach zmniejszyć stratę do drużyny z Bytomia. Decydująca okazała się IV kwarta, do której zawodnicy ŁSTW przystępowali z dwubramkową stratą, aby po kilku minutach prowadzić 14:12. Goście jednak nie poddawali się do samego końca i odpowiadali kolejnymi bramkami, ciągle łapiąc kontakt, jednak w ostatniej akcji spotkania brakło im czasu i spotkanie zakończyło się wynikiem 16:15.

MVP spotkania został zdobywca 5 bramek dla ŁSTW Stefan Tomićević.