Paweł Broniecki pojedzie na MME U17 do Turcji

Zawodnik Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego wypożyczony z drużyny GKPW 59 Gorzów Wielkopolski Paweł Broniecki wywalczył wraz z Reprezentacją Polski do lat 17 awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 17.

Polacy do turnieju na Malcie przystępowali po dwutygodniowym obozie przygotowawczym na Słowacji. W pierwszym spotkaniu, po wyrównanym pojedynku ulegli ekipie gospodarzy 13:15, jednak w kolejnych spotkaniach grupowych z wody wychodzili jako zwycięzcy. Pokonali Słowację 8:6, Wielką Brytanię 16:10 oraz Łotwę 32:6. Tym samym z drugiego miejsca w grupie awansowali na turniej finałowy, który w sierpniu 2023 r. odbędzie się w Manisie.

Paweł Broniecki występował we wszystkich spotkaniach, w których zdobył 6 bramek. W obecnym sezonie Ekstraklasy Waterpolo zdobył 1 bramkę.